יום רביעי, 5 במרץ 2014

יום האישה הבינלאומי מוקדש לזכרן של נשים בכל העולם שנאבקו למען זכויות שוות, שלום ובטחון וכן הכרה בשונות וייחודיות שלנו.

יום האישה הבנלאומי הוא בשבילי... יום עוצמתי! יום שכולו מוקדש להיותי אישה!

 אימא לילדי המקסימים ורעיה לבעלי.

ביום הזה אישה מקבלת אקסטרא תשומת לב! מה בנינו לא מגיע לנו?

לאורך כל השנה אנחנו מחזיקות בעזרתו של הבעל את הבית, מתקתקות את הילדים, את עצמנו ואת החצי השני שלנו!!!

 פעם בשנה כיף גדול שיש יום רק בשביל הנשים

להתפנק עם פרחים, שוקלדים ומתנות מתוקות שאנחנו קונות לעצמנו ושקונים לנו.

בשבילי יום האישה הבינלאומי מתקשר לאפשרות הקסומה להכיר את המושג אימהות!

תחושת החיבוק וההסתכלות מהצד על ילדי העונג לקבל מהם חיבוק ופשוט לדעת שהם שלי לנצח!

יצא לי לשמוע לאחרונה על סיפורים לא קלים של ילדים ובני נוער שנקלטו להריון בטעות...

כי לא שמרו על עצמם והכניסו את עצמם למצב שלא ניתן לחזור ממנו!

נערה יכולה להיות אמא תוך 9 חודשים אבל להיות אישה בוגרת, שלמה עם ההחלטות שלה היא לא יכולה.

עדיף שנערה תגדל כנערה ושהזמן יגיע תהפוך להיות אישה.

 אז בבטחה היא תוכל לגדל את הילד שלה.

היום יש פתרונות להריון לא רצוי- להיות אמא בגיל צעיר זה עסק לא קל!

תכירו את - 

גלולת היום שאחרי 


אמצעי מניעה לשעת חירום מיועדים לשימוש לאחר קיום יחסי מין לא מוגנים בכדי לדחות את הביוץ ולמנוע כניסה להריון לא רצוי. בשפה עממית הן נקראות הגלולות ליום המחרת, ולמעשה מדובר בגלולה הדומה מאוד בהרכבה לגלולה רגילה למניעת הריון, המהווה גיבוי לאמצעי המניעה המקובלים, במקרה ששכחתם לקחת גלולה או שהקונדום נקרע.

מחקרים בינלאומיים מצאו כי הן אינן ממכרות, אינן פוגעות בפוריות ואפילו אצל נשים שהשתמשו בגלולת יום המחרת פעמים באותו מחזור חודשי לא נצפו תופעות שליליות, לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך. מעבר לכך, לא נמצא קשר בין גלולת יום המחרת לבין הריונות מחוץ לרחם, הפלות או התנהגות מינית לא אחראית התורמת להידבקות במחלות מין.

לכן, ארגוני בריאות ברחבי העולם וה-WHO (ארגון הבריאות העולמי) בראשם, פועלים להפוך את הגלולה לנגישה יותר, ובכך לסייע בעיקר לצעירים ו/או למיעוטי יכולת באוכלוסייה למנוע היריון לא רצוי שעשוי להיות בעל השלכות כלכליות וחברתיות מרחיקות לכת.

בעבר, התריע מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) וציין כי ניכר חוסר במידע אודות השימוש באמצעי מניעה לשעת חירום בקרב צעירים, ולכן פסל מכירת גלולות ליום המחרת מחוץ לבית המרקחת. בעקבות כך, הקולג' האמריקאי למיילדות וגניקולוגיה ערך לאחרונה מחקר שבחן את התנהגותם של  2,117 בני נוער: לחלק מהמשתתפים ניתנה גישה לגלולות ליום המחרת ללא מרשם רופא, חלקם קיבלו מראש 3 חפיסות במתנה והשאר נדרשו להגיע למרפאה לקבלת מרשם רופא. לאחר מכן ובמשך חצי שנה, נמדדו פרמטרים שונים בהתנהגות המינית שלהם בהם שימוש באמצעי מניעה  וכן נערכו להם בדיקות הריון ובדיקות לזיהוי מחלות מין.

ממצאי המחקר שפורסמו במגזין Obstetrics & Gynecology הראו כי בני הנוער שניתנה להם נגישות גבוהה לאמצעי מניעה לשעת חירום לא שינו כלל את הרגלי השימוש שלהם באמצעי מניעה אחרים ולא חל כל שינוי בהתנהגותם המינית או באופן נטילת הסיכונים המיניים שלהם. מממצאים אלה עולה המסקנה: נגישות הגלולות ליום המחרת מקדמת בטיחות ואינה גורמת להתנהגות מינית בלתי אחראית.חשוב לדעת: מה קורה בישראל?
בישראל משווקות שתי גלולות ליום המחרת-  פוסטינור ונורלבו. בדומה לאירלנד, צרפת, קנדה, אוסטרליה , אנגליה , אוסטריה וארה"ב, גם בישראל מוגדרות הגלולות ליום המחרת כתרופה ללא מרשם רופא ולכן ניתן לרכוש אותן בקלות בכל בית מרקחת.

חברת כצט, המשווקת את נורלבו, מוכרת את הגלולה ב-55 ₪ (לעומת פוסטינור ו- פוסטינור לייף!
שנמכרות בכ- 98 ₪), ובכך, מציעה חלופה זהה וזולה יותר לנשים בשעת חירום.    יום האישה הבינלאומי מוקדש לזכרן של נשים בכל העולם שנאבקו למען זכויות שוות, שלום

ובטחון וכן הכרה בשונות וייחודיות שלנו.