יום ראשון, 23 באפריל 2017

Yes מציגים "יורם החכם וקסם המדע" - עונה חדשה לסדרת המדע לנוער ופעילות חוויתית בפסח בשיתוף מכון דוידסון לחינוך מדעי

חברת yes בשיתוף מכון דוידסון לחינוך מדעי, 
הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע מציגות 
"יורם החכם וקסם המדע" בעונה חדשה
ופעילות חווייתית בפסח



אחרי שהכיר לילדים בעונות קודמות את "עולם המספרים" ו"עולם הצורות", חוזר יורם החכם בעונה חדשה וחכמה במסגרת "yes עם מי לגדול", עולם התוכן לילדים המקביל את תכני הטלוויזיה לילדי הגיל הרך עם עולמות התוכן בגנים"יורם החכם וקסם המדע" הינה סדרת ההרפתקאות לילדי הגן וכיתה א' המעניקה היכרות ראשונית עם עולם המדע.

לרגל עליית העונה החדשה של 'יורם החכם', עלתה במהלך חופשת הפסח ההצגה ''יורם החכם וקסם המדע'' בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות, כחלק  מתוכנית מיוחדת לחג הפסח של פעילות משפחתית הכוללת מיצגים וניסויים מדעיים, מתחם קטנטנים והכנת בלון שאינו יכול להתפוצץ.
ההצגה ''יורם החכם וקסם המדע'' המבוססת על העונה החדשה של הסדרה המשודרת ב-yes, בה השתתפו הדמויות האהובות מהסדרה כמו יורם החכם (דן קיזלר) וליבי האבירה (דקלה הדר), שעברו הרפתקאות וניסו לפצח את הקסם שמאחורי המדע. צפינו בהופעה עם הקטנטנים שלנו בחופשת פסח. הילדים היו מרותקים להופעה ונהנו מכל רגע. כמה כיף שיש פעילות שמשלבת הנאה ולמידה יחדיו!


צפו בקטעים מהמופע:



העונה החדשה העוסקת במדעים הינה בשיתוף פעולה עם מכון דוידסון לחינוך מדעי המהווה את  הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. במסגרת שיתוף הפעולה העניק המכון  לסדרה ייעוץ מדעי ואישר את כל התכנים המדעייםם בסדרה, בנוסף, הניסויים המדעיים בסדרה נערכו וצולמו בגן המדע הנמצא בקמפוס מכון ויצמן למדע בהשגחת מדעני המכון.
תקציר העונה החדשה: לפת המכשפת (פזית מינקובסבקי) מנסה שוב להשתלט על הממלכה, בכל פרק היא מטילה כישוף שונה על המלכה (ציפי שביט)  והופכת אותה לחפץ אחר. הכישוף ניתן להסירה רק באמצעות ניסוי מדעי, יורם החכם (דן קיזלר) וליבי האבירה (דקלה הדר) יוצאים לעזרת המלכה ומנסים לבטל את הכישופים בעזרת מעבדת המדע. בין נושאי הסדרה והניסויים: איך גורמים לביצה לצוף? מהו כוח המשיכה? איך מנפחים בלון בלי להשתמש בשפתיים ובידיים? איך הופכים מוצק לנוזל? איך נוצרים צלילים וצבעים? ועוד.

שחקנים: ציפי שביט, דן קיזלר, דקלה הדר, פזית מינקובסקי, יוצר והבמאי הסדרה: רני מגר.
  
יחד עם הסדרה תושק אפליקציית משחק לימודית חדשה: yes" עם מי לגדול – מדע", משחק חווייתי ולימודי דרכו לומדים הילדים עקרונות ותהליכים בסיסים של עולם המדע אשר מתכתבים עם התוכן בפרקי הסדרה. 


הסדרה "יורם החכם וקסם המדע", 
משודרת החל מ-6.4 ב-yesVOD ובערוץ ניק ג'וניור



עשו לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג, ולא תפספסו אף פוסט!