יום שבת, 23 באפריל 2016

הייטקמן מציג: המשפחה המטיילת - מפגש יעוץ לפני טיול

מה הייטקיסטים אוהבים לעשות בקיץ? לטוס לטייל עם המשפחה בחו"ל!
ומה הייטקיסטים אוהבים לעשות בחורף? לתכנן את הטיול המשפחתי בחו"ל :)

בקיץ האחרון טסנו כל המשפחה לטיול משפחתי ביער השחור שבגרמניה. את הטיול תכננו בעזרת הספר הנהדר "המשפחה המטיילת - היער השחור" מאת שלומית יפת ביאליק. הספר בונה מסלולי טיול יומיים, כאשר בכל יום כזה הוא מדרג וממליץ על אתרי הביקור. בכוכבים (מ-1 עד 3). הספר בונה את ימי הטיול כשהדגש הוא לרכז בכל יום טיול שכזה מס' אתרים אשר קרובים אחד לשני ואינם מצריכים נסיעה רבה בין אתר לאתר.
בעקבות הטיול המוצלח בקיץ האחרון, השנה אנחנו מתעדים לנסוע לטיול משפחתי באוסטריה. מיד היה ברור לנו שנעזר בספר "המשפחה המטיילת - אוסטריה" לתכנון הטיול. הספר מרכז את האזורים המתאימים ביותר לטיול משפחתי: אזור זלצבורג (שבו נבקר), חבל טירול ועיר הבירה וינה. הספר מרכז את כל האטרקציות למשפחה: מגלשות ההרים שאנחנו כה אוהבים, מתקני ספורט ושעשועים, מכרות, מערות, נקיקים ומצודות מימי הביניים. הספר נותן המלצות לטיולים בנופי הטבע, וגם בעיירות ובכפרים ציוריים: מדרחובים שוקקים עם אמני רחוב, אירועי פולקלור, מוזיאונים וכמובן אי אפשר בלי המלצות על מרכזי שופינג. הספר גם מציין בכל אתר בנוסף למחיר הכניסה, האם האתר כלול בכרטיס ההנחות (למשל כרטיס זלצבורגלנד). חידוש מצויין השנה בסדרת הספרים הוא שלכל אתר ואתר בספר מצורף ברקוד, כך שיש את האופציה לסרוק בעזרת הסמארטפון את הקוד, והקוד מוביל ישירות למיקום של אותו אתר באמצעות WAZE או תוכנת הניווט. לא עוד התברברויות בשטח! מצרף אפליקצייה לסריקת הברקוד לאנדרואיד שאני משתמש בה, להורדה בקישור הזה.


כדי להשלים בצורה מושלמת את תכנון הטיול, הצטרפתי למפגש יעוץ והכנה לטיול באוסטריה. המפגש נערך בבית קפה בקבוצה קטנה, ובה כל משתתף מקבל מענה אישי לתכנון הטיול משלומית. כבר לפני המפגש התבקשתי להכין ולשלוח את כל המידע על הטיול המתוכנן, על בני המשפחה המצטרפים לטיול, ובאיזה שלב בתכנון אנחנו נמצאים. שלומית הגיעה מוכנה וידעה להתייחס לכל תוכנית של משתתפי הקבוצה. היא עזרה לתכנן את איזורי מקומות הלינה המומלצים, סקרה את את התכנון הגיאוגרפי המומלץ לאיזורי הטיול המרכזיים בכל חבל, עברה על האתרים והאטקציות המומלצים לכל משפחה לפי הגילאים, התייחסה גם לכרטיסי ההנחות השונים, ונתנה טיפים מועילים לטיול. המפגש מאוד עזר לבסס את תוכנית הטיול, והעשיר בטיפים מומלצים לטיול מוצלח.

המשפחה המטיילת - מפגש ייעוץ אוסטריה הקרוב יערך ב 10/6/2016. דף האירוע ולהרשמה ניתן להקליק כאן.


הסקירה מובאת מבלוג אורח הייטקמן