יום חמישי, 24 בדצמבר 2015

הדרך אל האפשר ספר חדש מאת: דודי גרין, ציירה: אסנת פייטלסון, הוצאת קוראים הספר נושא תו תוכן של מכון אדלר

הדרך אל האפשר
ספר חדש מאת: דודי גרין, ציירה: אסנת פייטלסון, הוצאת קוראים
הספר נושא תו תוכן של מכון אדלרמה קורה כשלא מסכימים? כשמתווכחים? כשכל אחד בטוח שהוא הצודק? איך מוצאים את "הדרך אל האפשר"?
הספר "הדרך אל האפשר" נעצר בדיוק על הרגע הזה - של חוסר ההסכמה, של הוויכוח המוביל לעימות, לעיתים על דברים של מה בכך... גיבוריו הם אימא, אבא וילד, המייצגים מערכת אנושית אוניברסלית, בתוכה יכולים להתקיים שיח, דיאלוג, שכנוע, גישור, פשרה, השלמה וגם ויתור.  מתוך הספר:
 "אז אמרתי להם שהריב מיותר, וצריך למצוא פתרון לאלתר,
ואף שזה לא תפקידי המוגדר, כי אני רק הילד ולא המבוגר,
הצעתי להם רעיון נהדר..."

מי שמוביל את הסיפור "הדרך אל האפשר" הוא הילד, ולא במקרה בחר בו המחבר כמי שמקדם את העלילה לכיוון של פתרון בדרך הרמונית. בבחירה הזו, יש משום הבעת אמון בחשיבתו העצמאית של הילד ובבינת לבו - תוך הפנמת השיח וההקשבה ככלי מעצים, בדרך להידברות ולהסכמה.  
הספר מגשר על הפער הקיים, לכאורה, בין השקפת העולם של הילד לבין זו של המבוגר ושם דווקא בידי הילד את המפתחות לפתרון - לחלוק, להתפשר ואף לוותר.  מתוך הספר:
"אז אמרתי להם שאפשר לוותר, כן, לוותר לא פחות לא יותר.
אם אתה תוותר אז אמא תשמח ומחר לוותר גם לך לא תשכח".

אחד הספרים המקסימים שנתקלנו בהם לאחרונה.
הבן שלי התאהב בספר, קשה לתאר לקוראי מה מעביר הספר.
אבל המלצה גדולה ממני.
ספר מקסים, עם השקפת עולם ממראית עיניו של הילד.
הפיתרונות לחלוק עם חבריך, להתפשר ואף לוותר.
אני לקחתי הרבה טיפים מהספר, מיישמת אותם עם הקטן שלי בן ה3.
מומלץ בחום.


הספר מעורר למחשבה נוספת את כולנו - הורים וילדים. הוא מלווה בציוריה מלאי ההשראה של אסנת פייטלסון. אלה מחזקים בצבעוניות מקורית ובאפיון מובהק של רוח הדמויות את החוויה הוויזואלית-רגשית בעת קריאת הספר. הוא כתוב במקצב ובחריזה, המסייעים לקריאה ומעצימים את הקשב ואת יכולת המעקב אחר הסיפור - עד לסוף שאכן מוביל את הדמויות יחד "בדרך אל האפשר". 


מתוך הספר:
"אמא חייכה ואבא שמח ואמר שמוטב שהריב ישכח...
ואפילו שקר, וכבר מאוחר, נהיה ביחד - וזה עיקר!
הספר זכה לתו תוכן מטעם מכון אדלר, המעיד כי תכניו מומלצים
כמקדמים תקשורת ויחסים בתוך המשפחה, באמצעות מסרים שוויוניים ומכבדים.

מתוך המלצת המכון: ״הדרך אל האפשר״ הוא ספר ילדים אך מיועד לא פחות למבוגרים. דודי גרין לוקח אותנו אל רגע בחיי משפחה - רגע המוכר לכל אחת ואחד מאיתנו - רגע של קונפליקט ומאבק כוחות, רגע של שיח מעל ראשו של ילד. בדרכו האופטימית והייחודית, הוא מאפשר לנו להתחבר אל כל אחת מהדמויות, לשמוע את קולה, לדעת את הרגשתה. לא פעם בתוך קונפליקט, כל חושינו נאטמים לקבלת מידע שעשוי לאפשר לנו לצאת מהאירוע המסעיר. כן, אפשר לבחור אחרת. אם רק נעצור לרגע ונקשיב - נמצא את הדרך אל האפשר. ספר זה מעודד להקשיב לקולו של ילד ומתייחס לבני האדם כשווים בערכם ושונים בתפקידם.                                               רוית גוטמן, מכון אדלר

על המחבר:
דוד (דודי) גרין, יליד תל אביב, סופר, עורך ועיתונאי. במשך שנים שימש כעיתונאי ועורך בכיר בעיתון "גלובס". בשנים האחרונות - מו"ל ועורך בחברה להוצאה לאור שבבעלותו. דודי, נשוי לדורית, אב לחמישה, רואה בספרות ילדים נדבך חשוב בהנחלת שפה וערכים ובבניית הקשר של הילד עם המעגלים הסובבים אותו. קורא (לילדיו) וכותב (לכל הילדים) מתוך הערכה, כבוד והתפעמות מעולמם הפנימי.  
ספריו הקודמים: "הדרך אל האפשר" הוא ספרו הרביעי של דודי גרין - מחבר "לאביתר הכול מותר" שהפך לרב-מכר ו"לרעות יש כבר סבלנות" המומלץ על-ידי מכון אדלר (הוצ' קוראים). גרין משלב בסיפוריו חריזה והומור לצד מסרים ערכיים.

הדרך אל האפשר מאת דודי גרין, איורים: אסנת פייטלסון, הוצאת הספרים קוראים, מיועד לגילאי גן וכיתות ראשונות של בית הספר, עמודים לא ממוספרים, מחיר לצרכן 54 ש"ח, להשיג בכל חנויות הספרים. לפרטים על ספריו של דודי גרין בקרו ב- http://www.dudigreen.co.il/

ויקיפדיה: דוד (דודי) גרין.