יום שישי, 20 במאי 2016

כנס אוכלים בריא מגיע לירושלים

כנס אוכלים בריא מגיע לירושלים
כנס התזונה והבריאות הגדול בישראל, 'אוכלים בריא', נוחת בפעם הראשונה בבירה, בסינמה סיטי ירושלים עם הפנינג דוכני מזון ומוצרי בריאות והרצאות בנושא תזונה בריאה וסדנאות בישול בריא של המומחים בתחום וביניהם פאולה רוזנברג, פיליס גלזר, איילת בוקר נוה, ד"ר גיל יוסף שחר, ד"ר דינה אייזן,  ד"ר אורי מאיר צ'יזיק , ד"ר מיכאל ויינפאס ואחרים
01.06.2016 בין השעות 10:00-22:00
עלות כרטיס לכל הרצאה/סדנת בישול - 40 ₪

לקראת יום ירושלים 2016 יקיים פורטל EatWell, לראשונה, את כנס התזונה והבריאות 'אוכלים בריא ירושלים'.
הכנס יהיה חלק מאירועי שבוע יום ירושלים ומטרתו לחשוף את תושבי האזור על כלל המגזרים לטרנדים העכשוויים בתחום התזונה והבריאות ולהעלות את המודעות על חשיבות והשפעת התזונה על איכות החיים. הכנס מתקיים בשיתוף אגף בריאות הציבור של עירית ירושלים בסינמה סיטי ביום רביעי 1/6/2016 בין השעות 10:00-22:00 וישלב הרצאות וסדנאות בישול של מיטב אנשי המקצוע והמומחים בתחום התזונה הבריאה כמו גם יעניק למשתתפים כלים יעילים לשינוי תזונתי ואורך חיים בריא.
מלבד ההרצאות וסדנאות הבישול, ייהנו המבקרים ב'אוכלים בריא ירושלים' ממתחם עשיר ובו דוכנים של מוצרי בריאות, תוספי תזונה, ספרים מקצועיים, כלי בישול וציוד למטבח בריא, ביתני אוכל עם מנות בריאות ומזינות, ועוד שלל פתרונות טבעיים לאורח חיים בריא.

ההרצאות אשר ישתתפו בכנס 'אוכלים בריא ירושלים':

10:00-11:30 תזונה אנטי דלקתית מונעת מחלות -  M.D  ד"ר מיכאל ויינפאס, מומחה לרפואת משפחה, רופא סוכרת והרבליטס קליני, ירצה על  מה משותף בין מחלות למערכת העיכול, מהי תזונה אנטי דלקתית, מה הם מזונות נוגדי דלקת וכיצד ניתן להשתמש בהם.

12:00-13:30 המתכון ליצירת מטבח בריא -  פאולה רוזנברג, מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית תרצה על  איך להפוך את המטבח הביתי לבריא מבלי לוותר על הטעמים האהובים.

14:00-15:30 כוחה המרפא של שמחת החיים – M.D ד"ר דינה אייזן, מומחית ברפואת משפחה, מרצה ומנחה קורסים וסדנאות על חשיבה אופטימית בהרצאה חווייתית והומוריסטית על הקשר בין המחשבות לגוף ועל בניית חיבורים מוחיים ליצירת בריאות אופטימית.

16:00-17:30 ניקוי רעלים – M.D ד"ר עדיאל תל-אורן, ד"ר לרפואה וד"ר לכירופרקטיקה, תזונאי קליני מוסמך ומורשה בארה״ב, מקים המרכז לרפואה פונקציונלית בישראל, מרצה בינלאומי ומסמיך רופאים ברפואה פונקציונלית מותאמת אישית ותזונה קלינית על בסיס בדיקות אבחון מתקדמות, ירצה על כיצד מצטברים רעלים ברקמות, מה השפעתם, ואיך הגוף באמת מנטרל אותם, תוך דגש על בחירות מזון יומיומיות התומכות בטיהור רעלים פיסיולוגי מתמשך ועוד.

18:00-19:30 רפואה תזונתית, מהרמב"ם ועד המדע המודרני - M.D ד"ר גיל יוסף שחר, מומחה לרפואה תזונתית ומנהל מרכז רפואת הרמב"ם, יסקור פרקים ממשנתו הרפואית של הרמב"ם ויבחן את המלצותיו לאור ממצאי המדע המודרני. ההרצאה תתמקד בכללי תזונה נכונה  לפי גישתו של הרמב"ם.

21:30- 20:00 מה תעשיית המזון לא רוצה שתדע? –ד"ר אורי מאיר צ'יזיק, היסטוריון תזונה ורפואה, יחשוף את השיטות השונות של חברות המזון להסתיר את מה שמסתתר במוצרים שאנו קונים , ילמד לקרוא ולפרש מה כתוב על אריזות המזון ואיך לתפקד כצרכנים נבונים ומודעים.

סדנאות לבישול בריא אשר ישתתפו בכנס 'אוכלים בריא ירושלים':

10:30-12:00 'סופרפודס', מזונות על טעם החיים הבריאים - אומינה קדמי, יועצת תזונה הולסיטית בוגרת "המכון לתזונה משולבת" בניו יורק, מורה ליוגה, מעבירה סדנאות ניקוי תזונה והתחדשות בארץ ובעולם, תעביר סדנא על כל מה שצריך לדעת על הטרנד החם בעולם, מזונות העל (Superfoods) וכיצד לשלב אותם בחיי היומיום ולהכין מהם מטעמים חיים וטבעוניים.        

14:00- 12:30 סדנת מתוקים בריאים - גלית שלגי, מומחית לתזונה בריאה ותיקון הרגלי אכילה, בסדנא על איך להכין מתוקים נפלאים שאפשר לשלב בתפריט היומי בלי ייסורי מצפון, על החשק למתוק, על הדרך הבריאה להשביע אותו ועוד.

16:00- 14:30 סדנת רוקחות טבעית - אסתר לחמן, רוקחת טבעית, יועצת תזונה ובריאות מעבירה סדנא על מה הם המוצרים שלא שנרצה לפגוש בבית או על הגוף, מה חשוב לדעת כדי לשמור על חיוניות ובריאות לאורך שנים, ובעיקר על כמה פשוט וקל לרקוח ולהכין לבד מוצרי יומיום פשוטים בריאים וטבעיים.

16:30-18:00 מתכונים בריאים לניקוי רעלים מהגוף - אביטל סבג, שפית של אוכל בריא טבעוני אורגני, מורה, מנחה ומטפלת בתזונה, ברפואה סינית עתיקה ושיאצו, וזוהר צמח וילסון, יועץ תזונה אינטגרטיבית, בסדנא משולבת על כיצד ניתן להכין מתכונים טעימים שתומכים בניקוי רעלים, ובצורה קלה ומהירה.

18:30-20:00  מה בצלחת: ארוחות בריאות לאנשים עסוקים - איילת בוקר נווה, נטורופתית, בעלת "המטבח הטבעי" בית ספר לבישול בריא ותזונה טבעית, תלמד בסדנא איך להכין ארוחות זריזות וקלות שהן גם בריאות, נפלאות וטעימות.

20:30-22:00 סודות מארון התבלינים - פיליס גלזר, כהנת הבישול הבריא, תעביר סדנא על סודות המרפא של תבלינים הנמצאים בהישג יד, כמו כמון, קצח, ציפורן, ג'ינג'ר, הל, כורכום וקינמון. ותלמד איך ולמה חשוב לשלב אותם באוכל.

מחיר כל הרצאה או סדנת בישול 40 ₪.


לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים להרצאות ולסדנאות הבישול הבריא ניתן באתר : http://bari-jer.eatwell.co.il
או בטלפון: 077-8965757