יום שלישי, 4 באפריל 2017

ספרי הילדים המומלצים לפסח 2017

ספרי הילדים המומלצים לפסח 2017 


ספר "ראשית מידע"
דובים

"דובים", בהוצאת "דני ספרים", הוא ספר בסדרת "ראשית מידע", שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים.
בספר זה ילמדו הילדים, בין היתר, על הדובים עצמם, מה אוכלים הדובים? היכן חיים הדובים הלבנים? האם הם יודעים לשחות? על פרוות, כפות וטפרים, על התבגרותם, ותלמדו דברים נוספים על חייהם המרתקים של הדובים. בסוף הספר נמצא עמוד מילים שכדאי לדעת.
הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה.
ספרים נוספים בסדרה: כלבים, חתולים, דובים, פרפרים, אפרוחים וגוזלים, סוסים, חיות מסוכנות, חיות לילה, רכבות, מטוסים, משאיות, יערות גשם, החיים בחלל, כבאים, הרי געש, מזג האוויר, הגוף שלנו, אנו אוכלים, אנטארקטיקה, החיים מתחת למים, סביבה ירוקה, דינוזאורים, כדור הארץ.

"דובים – ראשית מידע". הוצאת "דני ספרים", 32 עמודים, כריכה קשה. מחיר לצרכן 68 ש"ח, מנוקד. 
הילדים שלי מאוד אוהבים את הספרים של ראשית מידע הם קוראים אותם בשקיקה ונהנים מכל האיורים לאורך כל הספר.
להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il

ספר "ראשית מידע"
הגוף שלנו
"הגוף שלנו" מאת סטפני טרנבול, בהוצאת "דני ספרים", הוא ספר בסדרת "ראשית מידע", שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים.
בספר זה ילמדו הילדים, בין היתר, על גופנו המדהים, מסגרת העצמות, על השרירים, נשימה, מה תפקידו של הלב, כיצד פועלות האזנים, מה קורה למזון בתוך הקיבה, על עיניים וראיה. מובטח שתלמדו דברים נוספים על המכונה המופלאה שהיא גופנו. בסוף הספר נמצא עמוד מילים שכדאי לדעת.
הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה.
ספרים נוספים בסדרה: כלבים, חתולים, דובים, פרפרים, אפרוחים וגוזלים, סוסים, חיות מסוכנות, חיות לילה, רכבות, מטוסים, משאיות, יערות גשם, החיים בחלל, כבאים, הרי געש, מזג האוויר, הגוף שלנו, אנו אוכלים, אנטארקטיקה, החיים מתחת למים, סביבה ירוקה, דינוזאורים, כדור הארץ.
"הגוף שלנו – ראשית מידע" מאת סטפני טרנבול. הוצאת "דני ספרים", 32 עמודים, כריכה קשה. מחיר לצרכן 68 ש"ח, מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il 


ספר חדש בסדרת "הספר הראשון שלי": העולם סביבנו

"העולם סביבנו" מאת מתיו אולדהם, בהוצאת "דני ספרים", הוא ספר נוסף בסדרת "הספר הראשון שלי". זהו הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על העולם המרתק שבו אנו חיים. הוא מלא בתמונות מקסימות ובהמון עובדות מרתקות, הכתובות בצורה פשוטה וברורה עבור הקוראים הצעירים והסקרנים.
הילדים ילמדו על נושאים רבים הקשורים בעולם סביבנו: הם ילמדו על העולם שלנו-הבית שלנו, עלינו והעולם, על כדור הארץ, על עונות השנה, על המדבר הצחיח, על יערות הגשם, על הקטבים הקפואים, על פסגות ההרים, על נהרות ומעיינות, על חוף הים, על האוקיאנוסים ומי הים, ילמדו מה קורה מתחת לאדמה, ילמדו על מזג האוויר והרי געש, ידעו מהן רעידות אדמה ויכירו בעלי חיים הקשורים לאותם מקומות או אזורים מוזכרים.
סדרת "הספר הראשון שלי" מביאה לקורא הצעיר שלל נושאים מרתקים בצורה נגישה לראשית קריאה, צבעונית ועמוסה במידע חשוב.
ספרים נוספים בסדרה: דינוזאורים – הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על הדינוזאורים ועל יצורים קדומים נוספים; החלל - הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על החלל; הטבע – הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על הטבע.
אופק שלי מאוד אוהב לסייר בספר, הוא מאוד את התמונות בספר, חובה בכל בית!
"הספר הראשון שלי: העולם סביבנו" מאת מתיו אולדהם, איורים: לי קוסגרוב, מאנגלית: חגי ברקת, הוצאת "דני ספרים", 32 עמודים. כריכה קשיחה, מחיר לצרכן 79 ₪. מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il 
      
 ספר ילדים חדש: "הילד הכחול שידע הכול" מאת נורית משה                                                            
"ביום בהיר אחד בארץ אחרת נולד תינוק למשפחה נהדרת ומהרגע הראשון, כך אימא אומרת, אהבוהו כולם, ממש בן לתפארת... מתוק, חייכני בעל עיניים כמו ים, אף כפתור, כה קטן שכמעט לא קיים. דבר אחד בלט לעיני כל: הילד היה כולו כחול".
ספר הילדים "הילד הכחול שידע הכול" מאת נורית משה בהוצאת הספרים אוריון הוא סיפור קסום על ילד מיוחד במינו, שנולד כולו כחול ונוסף לכך עם כשרון מיוחד: הוא יודע לקרוא מחשבות של אחרים. הסיפור כתוב בחרוזים ובשפה קלילה וזורמת. הוא עוסק בבעייתיות של ילד שנולד שונה מאוד ונאלץ לשמוע מה אנשים חושבים עליו. 
בין השורות אפשר להבין שהילד שקורא את מחשבותיהם של אחרים אט אט מאבד את בטחונו העצמי. בהתבגרותו הוא מגיע להבנה שאין לו צורך בזה יותר. הוא מבין שעליו לאהוב את עצמו ולהאמין בעצמו וכשהוא מגיע להבנה הזאת הוא גם מצליח להכיל את מראהו השונה ומקבל אותו באהבה.
הילד נולד צבוע בכחול כשהצבע הכחול מסמל את ייחודיותו. קשה לו לקבל את הייחודיות שלו, ולכן הוא בוחר לשמוע רק מחשבות שליליות על צבעו המיוחד. הילד רוצה להיפטר מהיכולת הזאת ולגלות בעצמו מיהו ומהו. כשהוא סוף סוף מצליח להיפטר מקריאת המחשבות, קורה לו משהו מסתורי ומרגש - הוא מתחיל לאהוב את עצמו.
כל אחד מאתנו נולד שונה ומיוחד באופן מסוים. הספר הזה פותח להורים צוהר לשוחח עם הילד לאחר קריאת הספר על ייחודו, בטחונו העצמי וקבלת עצמו מול החברה שלעתים יכולה להיות מאוד עוינת מכל מיני סיבות.
לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.
זהו ספר הילדים הראשון של נורית משה (59), אם ל-2 בנות שני ומורן, תושבת גבעתיים, עוסקת בתחום התיירות. לפני כשנה הוציאה נורית את ספר השירים הראשון שלה "שחור ולבן בצבעים" ובו שירים מתקופת נעוריה ועד עצם היום הזה.
עד שבְיוֹם בָּהִיר אֶחָד, כְּשֶׁהַבֹּקֶר עָלָה
הוא נָשָׂא אֶת פָּנָיו לַמָּרוֹם וּבִקֵּשׁ מִשְׁאָלָה:
"רַק מַשֶּׁהוּ קָטָן אֲבַקֵּשׁ, לֹא יוֹתֵר:
אֵינֶנִּי רוֹצֶה עוֹד לשמוע מַחְשָׁבוֹת שֶׁל אַחֵר!
לֹא רוֹצֶה יותר לָדַעַת על מָה תוהים האנשים
לֹא רוֹצֶה בכלל לִקְרֹא מַחְשָׁבוֹת שֶׁל זָרִים. (מתוך הספר)
נורית משה מוסיפה: "אין לי ספק שסיפור האגדה הדמיוני הזה יהיה מהנה ומסקרן לילדים באותה מידה שהוא ייתן להם תחושה שהייחודיות שלהם היא מנוף להצלחתם בחיים ולא אות לכישלונם. הספר מיועד לגילאי 10-5. אני מקווה שהילדים יבינו מהסיפור שכל אחד מהם מיוחד וייחודי בדרכו ושאם רק יאמינו בעצמם ובעוצמתם, יוכלו להגשים כל דבר שיחפצו בו".

נורית משה מספרת שהיא כותבת כיום "ספר עם סיפורים קצרים מקורות חיי, שהיו חיים יוצאי דופן ולא שגרתיים". ספר מקסים שימנף כל ילד, יוצא מן הכלל ומעודד ומחזק כל ילד.

"הילד הכחול שידע הכול" מאת נורית משה. איורים: יונת קציר. הוצאת הספרים "אוריון", עמודים לא ממוספרים. מחיר לצרכן 49 ש"ח, לגילאי 10-5. להשיג בכל חנויות הספרים וכן בחנות ההוצאה בקניון ערי החוף, רחוב סחרוב 19, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il

ספר הילדים "צידה לדרך" מאת לאה נאור

אִם אַתָּה יוֹצֵא לַדֶּרֶךְ הָעוֹלָה אֶל הֶהָרִים, הִזָּהֵר שֶׁלֹא תִּקַּח אִתְּךָ דְבָרִים מְיֻתָּרִים. קַח חֲלוֹם, לא כָּבֵד מֶדַּי, וְשִׂמְחָה לא גְּדוֹלָה מִדַּי, וְגַם שִׁיר לא אָרוך מִדַּי. זֶה דַּי.
הספר, שהפך כבר לקלאסיקה, "צידה לדרך – שירים וסיפורים לכל השנה" מאת לאה נאור, שראה אור בעבר בהוצאת כתר, יצא לאחרונה במהדורה חדשה בהוצאת טפר. השיר "צידה לדרך", שנתן את שמו לספר, הולחן על ידי נורית הירש ואהוב על מטיילים מכל הגילים.
יש בספר כל מה שצריך לכל דרך שהיא: חלום ושמחה, סיפורים ושירים. הסיפורים: 'הגן של טובה', הכי גננת בעולם; 'שבר ענן', סיפור על ענן שבמקום להתענן היה מתאונן כל הזמן; 'אופנים משומשים', סיפור על סבתא של נועה שהייתה רוכבת על אופניים, ולא היה אכפת לה שאנשים מסתכלים וצוחקים;  'העולם מי זה?', סיפור על גוזל צעיר שפחד ללמוד לעוף אבל רצה לכבוש את העולם; 'גמדים בארגז המצעים', סיפור על שלושה גמדים: גם, מד ודים. גם, הגמד הכי חכם, מד, הגמד הכי נחמד, ודים שאוהב ילדים; 'הקיץ', שיר שהוא סיפור או סיפור שהוא בעצם שיר על הקיץ שהגיע במפתיע ושינה את מזג האוויר; 'מעשה בתרנגולת', הצגה על תרנגולת שלא רוצה לתת נוצה. וכמובן, גם המון שירים נהדרים.
לאורך כל הספר 'צידה לדרך' מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים של דני קרמן שהקרין מן הקסם שלו על הסיפורים והשירים והוסיף לייחודיות של הספר.
ספר מלא בשירים וסיפורים מקסימים, פזמונים ונעימות של קריאה לשעת שינה.
לאה נאור היא סופרת, משוררת, פזמונאית ומתרגמת. כלת פרס זאב לספרות ילדים על ספרה 'מקהלה עליזה', עיטור אנדרסן הבינלאומי לתרגומי מופת על סדרת תרגומיה לספרי דוקטור סוס, פרס מפעל חיים מיוחד על תרומתה לספרות הנוער העברית מטעם אקו"ם, אות יקירת העיר הרצליה, 'פרס דבורה עומר' של משרד התרבות והספורט למפעל חיים.

בין שיריה הידועים: 'חיוכים', 'מקהלה עליזה', 'בואי אמא', 'קרנבל בנח"ל', 'איזה חג לי', 'הבית של פיסטוק', 'הלב' (שירו של מרקו), 'סרנדה לעדה', 'בואו נעשה שלום קטן' 'אדון  חרדון המפוזר', 'זרעים של מסטיק', 'ימינה שמאלה והלאה', ועוד. שיריה הולחנו על ידי מיטב המלחינים ובהם: משה וילנסקי, סשה ארגוב, נורית הירש, מוני אמריליו, נחום היימן, דובי זלצר, קובי אושרת ומתי כספי.

לאה נאור כתבה כ-50 ספרים. ביניהם: 'בואי אמא', 'מקהלה עליזה', 'זרעים של מסטיק' (שהופיע במהדורות רבות מאז שנות ה-60), 'מלך הילדים' (סיפורו של לוין קיפניס), 'המשורר' (סיפורו של ח"נ ביאליק), 'צייד הצבעים' (סיפורו של נחום גוטמן),  'מרכבה מזהב' (לפי ציוריה של תום זיידמן פרויד), 'חג לי' ו'קרוסלה' (בעקבות תכניות הטלוויזיה שיצרה וכתבה).
ברשומות הספרייה הלאומית מופיעים שמות 228 יצירות שלה. היא עיבדה למחזמר את 'אלוף בצלות ואלוף שום' של ביאליק, וכתבה מחזות: ביניהם: 'ארץ צליל', 'מה קרה בארץ מי',  'למה למשל משל' ועוד.
תרגמה ספרים רבים לעברית. ביניהם: 'חתול תעלול', 'אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים' ועוד שלושים ספרים של דוקטור סוס;  'שירים עליזים וחרוזים פוחזים' מאת רואלד דאל; 'הקטר הכחול שיכול' מאת ווטי פייפר; "סיפורי ככה זה" מאת רודיארד קיפלינג; ולאחרונה 'אמילי' – מבחר משיריה של אמילי דיקינסון.
לאה נאור מספרת כי בספר 'צידה לדרך' נאספו סיפורים ושירים שאהבה במיוחד, וסיפורים ושירים שנכתבו לספר הזה, למשל הסיפור על ילדי הגן של טובה שהלכו לבקר סוס.
"הגן של טובה", הכי גננת בעולם (מתוך הספר)
הגן של טובה אהב לטייל.
כל הגנים אוהבים לטייל, מי פחות ומי יותר. הגן של טובה אהב הרבה יותר.
כי זה היה גן כזה. עם גננת כזאת.
בכל בוקר פתחו הילדים את הריסים ואת התריסים. אם היה יום יפה הם לא אמרו: איזה יופי, יום יפה. הם אמרו: איזה יופי, יום טיול.
בוקר אחד היו עננים והשמש לא זרחה. אולי שכחה. הילדים היו עצובים, כמעט כולם חוץ מיוסי. יוסי נכנס לגן בריצה והיה לו טיול בעיניים, ובמקום להגיד שלום הוא אמר: היום מטיילים אל הסוס.
שלום יוסי, אמרה טובה.
שלום. היום מטיילים אל הסוס.
איזה סוס? שאלה טובה.
הסוס שהזמין אותנו. הסוס שראיתי בדרך מהבית. יש שם שדה שצמחו בו עשבים, ויש נחליאלי ויש סוס. והסוס רוצה שנבוא לבקר אותו היום.
איך אתה יודע מה הסוס רוצה? התעניינה טובה.
הוא הזמין אותי, ענה יוסי.
טובה לא התפלאה. היא הכירה את הילדים הרבה שנים, וכבר מזמן הפסיקה להתפלא.
איך הוא הזמין אותך? היא שאלה וכל הילדים הצטופפו מסביב לשמוע יותר טוב.
זה היה ככה, הסביר יוסי, אני ניגשתי אל הסוס ואמרתי לו: סוס סוס, אתה רוצה שנבוא לבקר אותך היום? והסוס אמר לי כן.
באיזו שפה הוא אמר לך כן? התעניינה טובה.
לא בשפה. בראש. הוא עשה בראש ככה, למעלה ולמטה. תנועה כזאת גדולה, וזה סימן של כן. הסביר יוסי בסבלנות, וגם הראה לה בראש שלו איזו תנועה גדולה עשה הסוס למעלה ולמטה.
טובה רצתה לצחוק אבל התגברה, כי כל הילדים היו רציניים ואף אחד לא צחק.
מה דעתכם, אנחנו יכולים לראות בזה הזמנה? שאלה טובה את הילדים.
בטח! אמרו הילדים בביטחון גמור. כי תנועה בראש למעלה ולמטה אומרת כן. כולם יודעים. וכולם אוהבים סוסים, וגם טובה... זה היה טיול נהדר. הנחליאלי עוד היה שם. גם הסוס, שהיה חום לבן עם כוכב קטן על המצח. הוא הפסיק לאכול עשב וצהל לקראת הילדים, כאילו שמח שהחליטו לבוא. טובה סיפרה להם על סוסי עבודה ועל סוסי רכיבה, ועל סוסים אצילים שעד היום מושכים את המרכבה של מלכת אנגליה, ועל סוסי מרוץ ועל כל הסוסים בעולם. הילדים דהרו במעגל גדול סביב הסוס. וגם טובה. כי טובה, אולי עוד לא אמרתי לכם, היא מין גננת שכזאת.
"צידה לדרך – שירים וסיפורים לכל השנה" מאת לאה נאור, איורים: דני קרמן, טפר הוצאה לאור, 61 עמודים. כריכה קשה, מנוקד. מחיר לצרכן 69 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: http://www.teper-p.co.il/

תמרי הולכת אל הגן מאת רוחה אברמן

תָּמָרִי יוֹצֵאת בָּרֶגֶל אֶל הַגַּן, וּבְיָדֶיהָ קֻפְסַת אוֹצָרוֹת. בְּדַרְכָּהּ הִיא אוֹסֶפֶת מִסְפַּר פְּרִיטִים שֶׁמְּשַׂמְּחִים אֶת לִבָּהּ. אֶת הַפְּרִיטִים הַלָּלוּ הִיא מְבִיאָה אֶל יַלְדֵי הַגַּן, הַמַּמְתִּינִים לָהּ. מָהֵם הָאוֹצָרוֹת שֶׁמָּצְאָה תָּמָרִי?
הספר "תמרי הולכת אל הגן" מאת רוחה אברמן בהוצאת "טפר" מעלה את סיפורה של תמרי, ילדה סקרנית מאוד שאוהבת את מה שסביבה. בהיותה כבת שנתיים כל הליכה אל הגן לוותה בעצירות רבות. היא נהגה ללכת ברגל בשבילי הקיבוץ עד שהגיעה אל הגן. לעיתים הטיול הזה של בוקר הפך למסע בשבילה כאשר על כל צעד ושעל היא נתקלה במשהו מרגש כל כך - עלה שנשר, נמלים ממהרות לדרכן, כלבלב שמלווה אותה בנביחות או החתול השכונתי שגאה כל כך לצעוד לצידה. תמר מתעכבת, בוחנת, מרימה חפצים ואת אלה שיכולה מכניסה אל תוך תיבת האוצרות שנמצאת בתיקה כדי שהילדים האחרים ייהנו כמוה מאוצרותיה. כך היא לומדת על העולם המקיף אותה, על הטבע ועל בעלי החיים השונים.
תמר מגיעה אל הגן ומצטרפת אל שאר הילדים. לגננת ולילדים היא מבהירה  שכל  האוצרות נאספו בטווח הקצר מהבית אל הגן.
דרך עיני הילדים הקטנים אנו חווים חוויות חדשות. בעיניה של תמר הכול כל כך יפה, חדש ומסקרן ואנו הבוגרים יכולים ללמוד בעזרתה דרך הסתכלות אחרת על הדברים היומיומיים שאנו פוסחים עליהם לרוב במרוץ החיים.
הספר עוסק במצבים שכל הורה נתקל בהם כשהוא יוצא אל הגן בבוקר. הילד מעדיף להתעכב  על כל מראה שנגלה אליו ודרך התהיות שלו הוא לומד את העולם סביבו.
לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של עמרי כהן שהפיח חיים בסיפור והוסיף לייחודיות שלו.
"תמרי הולכת אל הגן" הוא ספרה השני של רוחה אברמן. ספרה הראשון "מעיני מדברת עברית"  עוסק בלשון, במטאפורות ובביטויי הלשון באופן שבו ילדים לומדים לדבר ומבינים את השפה. בספר ביטויי לשון ומטאפורות - מעניין לראות כיצד הם מבינים את השפה. מושגים וביטויים שלנו המבוגרים מובנים מאליהם נשמעים באוזני הילדים בצורה שונה. הם קולטים את המושג כפי שהוא באופן מילולי, ולכן בהתחלה מוזרה להם השפה.
רוחה (רחל) אברמן (63), נשואה לזמי, אם ל-3 וסבתא ל-6 נכדים, ילידת רעננה וכיום תושבת תל מונד. למדה מקרא ולשון באוניברסיטת באר שבע. לאחרונה פרשה מהוראה לגמלאות. היא לימדה בחטיבת ביניים ולאחר מכן בתיכון "מור מטרווסט" ברעננה. "אני אוהבת מאוד את המילה הכתובה והמילים בכלל ומייחסת להן משמעות. אני אוהבת מאוד ספרות ובביתי התקיימו ערבי קריאה לאורך שלוש שנים בהם עסקנו בספרות עברית ובספרות עולם.
"תמרי הולכת אל הגן" מאת רוחה אברמן, איורים: עמרי כהן, טפר הוצאה לאור, עמודים לא ממוספרים. כריכה קשה, מנוקד. מחיר לצרכן 59 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: http://www.teper-p.co.il/

ספר ילדים חדש: "בנק הזמן של איילת" מאת ד"ר עיינה פרידמן                                                                                                     
ספר הילדים "בנק הזמן של איילת" מאת ד"ר עיינה פרידמן בהוצאת הספרים אוריון עוסק בנושא הזמן, שהינו מושג מפשט וקשה להבנה עבור ילדים. כיצד ניתן למדוד את הזמן? כיצד ניתן לתכנן אותו? מדוע לפעמים נדמה לנו כי הזמן עבר מהר מאוד, מהר מדי, ומדוע לעיתים נדמה לנו כי הזמן "תקוע" ואינו חולף כלל?
הספר מסביר את פעולתם של מחוגי השעון, ומי מהם אחראי לסמן יחידות של שעה, דקה או שנייה ונותן דוגמאות לתחושות שונות של ילדים הקשורות לנושא הזמן, ומבהיר להם כי יש לתכנן את חלוקת הזמן כך, שיוכלו לעמוד במטלות היום אותן יש לבצע,  הן המטלות הנעימות, והן המטלות הנעימות פחות.
איילת מבינה כי הוריה עמוסים בעבודה ומטלות, ונחלצת לעזרתם, כדי לאפשר לאביה לסיים מטלה, ולהקדיש לסבא זמן למשחק שש בש. אביה של איילת קיווה להספיק לתקן את מכונת הכביסה, אך מאחר ולא תכנן היטיב את הזמן, לא הספיק לבצע זאת, וסבא מחכה לבלות איתו מעט זמן במשחק שש בש בגינה.
הזמן הוא נושא חשוב אותו יש לתכנן בקפידה, ולבחור את סדרי העדיפויות לפעולות דחופות יותר ודחופות פחות. איילת הינה ילדה סקרנית, המעלה בעיות ושאלות, ואף מנסה למצוא פתרונות באופן עצמאי. שאלותיה של איילת ורעיונותיה נענים על ידי אמה בפן חיובי ואוהד.
נושא חלוקת התפקידים המגדריים במשפחה עולה אף הוא לדיון בספר ומאפשר לקורא הצעיר להבין ולהפנים כי גם אבא, וגם איילת נוטלים חלק במטלות הבית, כרחיצת כלים, עזרה עם התינוק, וקיפול כביסה
איילת הינה ילדה יצירתית ועתירת דימיון, והיא מעלה רעיון, בעקבות הבנתה כי הזמן הוא חמקמק, ולא תמיד ניתן לתכנן אותו כראוי. איילת מציעה להקים בנק, שבדומה לבנק המלווה כסף לאנשים, ילווה להם יחידות זמן. יהיו אנשים שיתרמו מזמנם לאנשים שזמנם מועט. אמא של איילת מסבירה לה כי כל אדם יכול לתכנן את יחידות הזמן שלו, כדי שיוותר לו פנאי לדברים אותם הוא אוהב לעשות ולא רק חייב. וכך, איילת, מתגייסת מיד לעזור לאביה לסיים את מטלות היום ולעזור לאמה בשמירה על התינוקת.
לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של הילה דאבי, שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.
ד"ר עיינה פרידמן, אמנית רב-תחומית ואוצרת תערוכות אמנות. מרבית התערוכות שאצרה היו בעלות מסרים חברתיים. במקביל לעבודתה כאמנית וכאוצרת תערוכות אמנות, כותבת עיינה ספרי ילדים העוסקים במצבים מורכבים בחייהם של ילדים בארץ ובפרקים מתולדות העם היהודי. "בנק הזמן של איילת" הוא ספרה התשיעי לילדים.                                                 
המסרים שעיינה פרידמן מעבירה בספרה החדש "בנק הזמן של איילת" עוסקים בגמישות התפקידים המגדריים, לעיתים אבא רוחץ כלים, ממציא סיפורים לבתו הבכורה, עובד בגינה ואיילת מקפלת כביסה. המשפחה מהווה מערכת תמיכה בה כל בן משפחה נחלץ לעזור במטלות הבית. הסבא והסבתא הינם חלק חשוב ואינטגרלי מהמשפחה, ולאיילת יחסים חמים עם סבתה.
הבן שלי מאוד התחבר לספר, הוא צחק וסיפר את הסיפור לחבריו בגן. 
"בנק הזמן של איילת" מאת ד"ר עיינה פרידמן. איורים: הילה דאבי. הוצאת הספרים "אוריון", 24 עמודים. מחיר לצרכן 48 ש"ח, לגילאי 9-4. להשיג בכל חנויות הספרים וכן בחנות ההוצאה בקניון ערי החוף, רחוב סחרוב 19, ראשון לציון ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il

הספר שענבל שלי בת ה- 8 הכי אהבה הוא הספר הבא: לא רק שהיא אהבה, היא גם בחרה את הספר לעבודת החופש פסח שקיבלה, היא בחרה לספר על הדמויות, על השתלשלות הנושאים בספר.
מקהלת החיות מאת אירית וייסמן-מינקוביץ
ספר הילדים "מקהלת החיות" מאת אירית וייסמן-מינקוביץ בהוצאת "דני ספרים",  מעביר מסר מקסים, לדעת להתחשב באחר ולא לחשוב על עצמך בלבד.
בוקר אחד מתעורר האריה מלך החיות ובראשו רעיון חדש: הוא רוצה שתהיה לו מקהלה כמו לבני האדם. "הקשיבו היטב, כל החיות!" הוא שואג. "עליכן להתייצב בפניי ולשיר באוזניי, והחיה בעלת הקול הערב ביותר – היא תהיה סולנית המקהלה!" חיות רבות מגיעות מכל קצוות הממלכה כדי להיבחן לתפקיד, כל חיה והקול המיוחד שלה, כל חיה בטוחה שהיא המתאימה ביותר להיות סולנית המקהלה. אך האריה מוצא חיסרון בשירתה של כל אחת מהן וכבר עומד לומר נואש. האם הוא ימצא את החיה בעלת הקול המושלם?

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של אירנה פוליאק אשר מפיחה חיים בסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו. הספר מיועד לגילאי 6-4.

אירית וייסמן-מינקוביץ, משוררת וסופרת, פרסמה 25 ספרי ילדים עד כה. מספריה שיצאו בהוצאת דני ספרים: "מי ישחק איתי?", "הארנב קלי קלות", "המלך עכשיו ומיד", "חושך בהזמנה", "הפרפר עם הכנפיים השקופות", "ניר מבקר בבית אחר" ו"שביל האותיות המכושפות".

"מקהלת החיות" מאת אירית וייסמן-מינקוביץ, איורים: אירנה פוליאק, הוצאת "דני ספרים", 24 עמודים, מחיר לצרכן 64 ש"ח, לגילאי 4-6, מנוקד. להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.ilעשו לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג, ולא תפספסו אף פוסט!